Το BioSim συμμετείχε στην επετειακή εκδήλωση για τα 100 χρόνια λειτουργίας της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών "100 χρόνια εκπαίδευση και έρευνα στην αιχμή της τεχνολογίας"

To Εργαστήριο Βιοϊατρικών Προσομοιώσεων και Απεικονιστικής Τεχνολογίας συμμετείχε στην επετειακή εκδήλωση για τη συμπλήρωση 100 χρόνων λειτουργίας της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου με θέμα "100 χρόνια εκπαίδευση και έρευνα στην αιχμή της τεχνολογίας", που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου στη Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση. Στο πλαίσιο της εκδήλωσης λειτούργησε έκθεση όπου παρουσιάστηκαν οι ερευνητικές δραστηριότητες και τα ερευνητικά επιτεύγματα του εργαστηρίου. Η εκδήλωση, επιπλέον, περιελάμβανε αναφορές στην ιστορική διαδρομή, στις επιδόσεις και στο όραμα της Σχολής, καθώς και ομιλίες διακεκριμένων αποφοίτων της.